Ersağ Resmi Web Sitesi www.ersag.com.tr'dir.

Blog

ERSAĞ CİLT BAKIM YAĞI (50 ml)

in Sağlımız İçin İpuçları

ERSAĞ CİLT BAKIM YAĞI (50ML)blank
4’lü karışımdan oluşan Ersağ Cilt Bakım Yağı, kuruyan cilde ihtiyacı olduğu nemi verirken, çevresel faktörlerden dolayı hasar görmüş cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayarak, doğal yenilenme sürecine katkı sağlar. Ayrıca cildin serbest radikallere karşı korunmasına, elastikiyetini arttırarak daha sıkı ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
Vişne Yağı:
– Vişne çekirdeğinin yağı A, B ve C vitamini bakımından oldukça zengin olmakla beraber oleik ve linoleik asitler gibi değerli bileşenler içermektedir. Doğal bir yumuşatıcı olan yüksek antioksidanlar içerir.
– Doğal bir yumuşatıcı olan yüksek antioksidan içeriği nedeniyle kuru cildi iyileşmesine destek olurken ve büyük gözenekleri arındırır.
– Vişne çekirdeği yağı cilt üzerindeki ölü derileri temizleyerek hücrelerin yenilenmesine katkı sağlar. Bu sayede cilt üzerinde bulunan sivilce, leke ve aknelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.
Papatya Yağı:
– Papatya yağının cilt üzerinde birden çok faydası vardır. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildin vitamin ihtiyacını karşılamaya yardımcıdır.
– E vitamini içeren papatya yağı, cildin ihtiyaç duyduğu nem değerini koruyarak kurumasını ve çatlamasını önler.
– Papatya yağının rahatlatma ve sakinleştirme özelliği sayesinde cildin dinlenmesine destek olur.
– Cilt üzerinde ki sivilceleri yok etmeye ve cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Güneşin zararlı ışınlarından korur ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olur.
– Cilt üzerinde oluşan mantar ve egzama gibi hastalıkların iyileşme sürecine katkıda bulunur.
– Papatya yağı gözaltı morluğu ve şişkinliğinin azalmasını destekler.
Haşhaş Yağı:
– Haşhaş yağı cildin çevresel faktörler nedeniyle kurumasını engeller ve cildin nem değerini korumaya destek olur.
– Yağ oranı dengeli olan ciltler de, hücreler her zaman yenilendiğinden ciltte yaşlanma yavaşlar. Haşhaş yağı düzenli olarak kullanıldığında cildin kırışmasını ve sarkmasını önlemeye yardımcıdır.
– Haşhaş yağı cildin hava alması için, kapalı gözenekleri açmaya destek olarak, cildin temizlenmesine yardımcı olur.
– Haşhaş yağı cilt üzerinde ki ölü derileri atmaya yardımcı olurken sivilceleri de yok edip, pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza destek olur. Cilt üzerinde oluşan lekelerin de azalmasına katkı sağlar.
– Cilt üzerinde biriken enfeksiyonlardan dolayı oluşan sivilcelerin tedavisinde haşhaş etkili bir yağdır.
– İçerisinde bulunan likolenik asit derinin renk değiştirmesini engeller ve iltihaplı hastalıklarında azalmasına destek olur.
Çörekotu Yağı:
– Doğal yolla cildin nemlendirilmesini sağlayarak cilde çok daha pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır.
– Nemlendirilen cilt ile birlikte tüm ince çizgiler ve kırışıklar da giderilmesine yardımcı olur.
– İçeriğindeki amino asitler sayesinde uzun süreli kullanımlar neticesinde ciltte bulunan koyu lekelerin azalmasına ve zamanla yok olmasına yardımcı olmaktadır.
– Sedef hastalığı, kaşıntılı ve ağrılı olabilen yaygın otoimmün bir cilt rahatsızlığıdır. Yapılan bir çalışmada çörek otu yağının topikal kullanımının cilt koruyuculuğunu arttırdığı ve sedef hastalığı semptomlarını azalttığı bulunmuştur.
– Yapılan pek çok çalışmada topikal uygulanan çörek otu yağının hafif veya orta şiddetli akne vulgaris tedavisinde etkili olduğu, iltihap ve lezyonu azalttığı bulunmuştur.
– Vitiligo, hastaların çoğunda önemli psikolojik sorunlara neden olabilen hipopigmentasyon bozukluğudur. Yapılan araştırmalarda topikal ya da oral yolla kullanılan çörek otu yağının vitiligo lezyonlarında azalmaya yardımcı olduğu gözlenmiştir.
KULLANIM ŞEKLİ: Cilt üzerinde uygulamak istediğiniz bölgeye 2-3 damla damlatarak dairesel hareketler ile hafifçe masaj yaparak uygulayın.